www.shqiperiaqeduam.al rubrika që do t’iu kthejë përgjigje studentëve

Postuar më: 16 Janar 2019

Ministrja e dekretuar e Arsimit, Rinisë dhe Sportit, Besa Shahini në komunikim për studentët:   Përshëndetje të gjithëve, Të dashur studentë, Marr shkas nga nevoja e vazhdueshme për më shumë informacion në lidhje me vendimet e Këshill...


Rekrutimi i punonjësve të Policisë së Burgjeve meritokratik dhe transparent

Postuar më: 16 Janar 2019

Deklaratë për shtyp e ministres së Drejtësisë, znj. Etilda Gjonaj: Jam sërish përpara jush sot për të sqaruar çështjen e procedurave të testimit të punonjësve të rinj të Policisë së Burgjeve,  një çështje që e konsideroj shumë...


Mbi dokumentin e punës mbi Paktin për Universitetin

Postuar më: 26 Dhjetor 2018

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama, pas mbledhjes së posaçme të qeverisë mbi dokumentin e punës mbi Paktin për Universitetin, si dhe planin e punës në vijim:  Uroj Gëzuar Vitin e ri! Shpresoj t’ia keni kaluar mirë gjatë K...


Sqarim mbi një lajm të pavërtetë

Postuar më: 12 Dhjetor 2018

Kryeministria sqaron se lajmi për shkarkimin e përfaqësuesve të qeverisë në Bordet e Administrimit të Universiteteve dhe drejtorët e konvikteve, është i pavërtetë. Kryeministri Rama, rithekson se është në pritje të hapjes së Dialogut...


Raporti javor mbi rezultatet e luftës antikorrupsion

Postuar më: 5 Dhjetor 2018

Raportimi publik javor i Koordinatores Kombëtare të Antikorrupsionit, ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj:  Sfida për të siguruar një administratë të pastër dhe me integritet, të aftë profesionalisht dhe efiçente vetëm në shë...


Konferencë e përbashkët për shtyp me homologun Plenković

Postuar më: 4 Dhjetor 2018

Kryeministri Edi Rama mori pjesë të martën në Samitin e Kryeministrave të Iniciativës së Europës Qendrore, që u mbajt në Zagreb, Kroaci. Gjatë kësaj vizite, Kryeministri Rama zhvilloi takime edhe me autoritetet më të lartë kroate. Në ...


Shqipëri – Kosovë, me sytë nga e ardhmja

Postuar më: 26 Nëntor 2018

Konferenca për shtyp e Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj, pas përfundimit të mbledhjes së 5-të të përbashkët mes dy qeverive:   Kryeministri Ramush Haradinaj: Faleminderit shumë! Përshëndetje media të nderuara! Ka...


Kryeministri në spitalin e Traumës, viziton efektivët e plagosur në krye të detyrës

Postuar më: 22 Nëntor 2018

Kryeministri Edi Rama vizitoi në Spitalin e Traumës efektivët e Policisë të plagosur në krye të detyrës, gjatë protestës së sotme në kryeqytet. “Besoj që çdo prind dhe çdo familje e parafytyron se çfarë do ndjente nëse vajza 24 v...


Masat e reja ndëshkimore kundër korrupsionit

Postuar më: 21 Nëntor 2018

Raportimi publik javor i Koordinatores Kombëtare të Antikorrupsionit, ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj:  Në cilësinë e Koordinatorit Kombëtar kundër Korrupsionit shpreh në këtë informim javor se qeveria shqiptare është e vendosu...


Të përkushtuar ndaj bashkëpunimit rajonal

Postuar më: 19 Nëntor 2018

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Vjenë, Austri, ku në mëngjes mori pjesë në takimin e organizuar nga Kancelari austriak Sebastian Kurz, me pjesëmarrjen e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor dhe të Komisionerit europian për Politikat e F...


Rezultatet e luftës kundër korrupsionit

Postuar më: 7 Nëntor 2018

Deklaratë për shtyp e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj:  Strukturat Antikorrupsion nën drejtimin e Koordinatorit Kombëtar Antikorrupsion ka vijuar punën për zbatimin e planit të veprimit të miratuar nga qeveria. Në këtë kuadër T...


Rezultatet javore të luftës kundër korrupsionit

Postuar më: 1 Nëntor 2018

Deklarata e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj:  Strukturat e luftës kundër korrupsionit, në bashkëpunim të ngushtë edhe me institucionet e tjera ligjzbatuese kanë vijuar punën intensive për të evidentuar dhe vënë përpara përgje...


Rriten pagat në arsim, shëndetësi, mbrojtje, drejtësi dhe trupin diplomatik

Postuar më: 26 Tetor 2018

Deklarata e Ministrit të Financave dhe Ekonomisë z. Arben Ahmetaj, pas mbledhjes së Këshillit të Ministrave, për Buxhetin 2019 dhe Paketën Fiskale: Përshëndetje të gjithëve, Sot dua të ndaj me ju lajmin dhe informacionin që Këshilli i M...


Luftë frontale ndaj korrupsionit dhe krimit të organizuar

Postuar më: 26 Tetor 2018

Deklaratë për mediat, pas mbledhjes se Këshillit të Ministrave, e ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj: Sot Këshilli i Ministrave miratoi një paketë ndryshimesh ligjore, që ndalon përfitimin e të mirave publike nga persona fizike apo ju...


Raporti javor mbi rezultatet e luftës antikorrupsion

Postuar më: 24 Tetor 2018

Deklaratë për shtyp e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj:  Mekanizmi antikorrupsion i ngritur nga Qeveria në bashkëpunim gjithnjë e më të ngushtë me qytetarët përmes platformës shqiperiaqeduam.al, por edhe me institucionet e tjera ...


Kontakte
Shkruaj Mesazh

Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët