Shqipëri – Turqi, në proces intensiv bashkëpunimi

Postuar më: 29 Qershor 2016

  Fjala e Kryeministrit Edi Rama, në konferencën e përbashkët për shtyp me Kryeministrin e Turqisë Binali Yıldırım Shumë faleminderit i nderuar Kryeministër! Dua t’u siguroj ju si një mik i çmuar, se Shqipëria dhe shqiptarët ku...


Qeveria zgjeron paketën e lehtësive fiskale për sipërmarrjet

Postuar më: 22 Qershor 2016

Deklaratë e Ministrit të Financave Arben Ahmetaj, pas Mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Përshëndetje! Sot në qeveri kaluam një vendim shumë të rëndësishëm që ka lidhje të drejtpërdrejtë me paketën e madhe fiskale lehtësuese t...


Për një drejtësi që i shërben interesit qytetar dhe jo partiak

Postuar më: 15 Qershor 2016

    Konferencë për mediat e Kryeministrit Edi Rama:   Keni vënë re besoj që ka një përpjekje të madhe nga ana e Partisë Demokratike, për të treguar një përrallë nga frika e Reformës në Drejtësi, por edhe nga mungesa e ...


Reforma në drejtësi, jo pazare në kurriz të fëmijëve tanë

Postuar më: 14 Qershor 2016

Konferencë për mediat e Kryeministrit Edi Rama: Mirëdita! Dua të falenderoj dhe të përshëndes me mirënjohje, të gjithë anëtarët e shumicës parlamentare në Komisionin e Posaçëm për Reformën në Drejtësi dhe veçanërisht Kryetarin ...


O reformim radikal drejtësisë o reformë për reformë s

Postuar më: 13 Qershor 2016

Konferencë për shtyp e Kryeministrit Edi Rama: Unë dua sot të përsëris edhe njëherë qëndrimin për ecurinë e mëtejshme të Reformës në Drejtësi. E kam thënë në fjalën time pas takimit të mazhorancës me Lulzim Bashën dhe Partinë ...


Ndjesë publike Qeverisë Italiane

Postuar më: 7 Qershor 2016

Çka ka ndodhur sot me pezullimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe ndalimin e dy drejtuesve të saj, më imponon t’i kërkoj ndjesë publikisht qeverisë mike dhe partnere të Italisë. Kjo ndodhi është e pajustifikues...


Reforma në drejtesi në Kuvend. Duam të shembim sistemin aktual të drejtësisë

Postuar më: 6 Qershor 2016

Deklarata e Kryeministrit Edi Rama pas takimit të zhvilluar me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha mbi reformën në drejtësi: Mirëmbrëma! Ne ishim mikpritësit, por ishte dëshira e miqve që unë të dilja përpara, gjë që nuk ësht...


Rriten pensionet e viteve ‘93-’96

Postuar më: 2 Qershor 2016

Deklaratë  e ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi: Vendimi i qeverisë për rritjen e pensioneve një ditë më parë është në vijim të angazhimit tonë për rritjen e përfitimeve nga sigurimet shoqërore, bazuar në rez...


Me shifra dhe fakte, ekonomia shqiptare konfirmon rritjen e qëndrueshme

Postuar më: 1 Qershor 2016

Deklaratë për shtyp e Ministrit të Financave Arben Ahmetaj, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Ministrave: Në vazhdën e komunikimit të lajmeve të fundit ekonomike me publikun, në vazhdën e njoftimit që ka bërë bordi i Fondi...


80 vjetorit i Bekim Fehmiut, deklaratë Rama-Vuçiç

Postuar më: 1 Qershor 2016

Me rastin e 80 vjetorit të lindjes, dëshirojmë të  shprehim konsideratën tonë të lartë për veprën e një artisti dhe humanisti të madh, Bekim Fehmiut. Bekim Fehmiu ka lënë një gjurmë të pashlyer mes shqiptarëve dhe serbëve. Jeta dh...


Deklaratë e Kryeministrit pas dorëheqjes së kryetarit të Bashkisë së Kavajës

Postuar më: 31 Maj 2016

Kur e kemi zgjedhur Elvis Roshin si kandidat për Kavajën, kemi marrë si për të gjithë dëshminë e penalitetit. E cila ka rezultuar e bardhë. Po ashtu, kur e kemi mbështetur rikandidimin e tij, kemi sqaruar në rrugë operative të gjitha aku...


300 vende të reja pune tek ALUIZNI

Postuar më: 25 Maj 2016

Deklaratë e Zëvendëskryeministrit Niko Peleshi, pas mbledhjes së qeverisë: Përshëndetje! Sot dëshiroj t’i komunikoj publikut, një vendim të mbledhjes së sotme të qeverisë, sipas të cilit vendosim të shtojmë me 300 punonjës me kontr...


Një tjetër hap për lehtësimin dhe mbështetjen e sektorit bujqësor dhe blegtoral

Postuar më: 2 Maj 2016

Deklaratë për Shtyp e ministrit të Financave, Arben Ahmetaj: Përshëndetje! Edhe sot një lajm tjetër të mirë për ekonominë, por në rastin konkret për sektorin e bujqësisë. Në vazhdën e paketës të vitit 2014 për bujqësinë, të ini...


Reforma në drejtësi shton përditë dëshpërimin e Saliut dhe çoroditjen e PD

Postuar më: 22 Prill 2016

Deklaratë për mediat e Kryeministrit Edi Rama: Thonë se kur historia ndodh si tragjedi përsëritet si komedi! Nuk kishte asgjë komike në thirrjen e djeshme të ish-kryeministrit për të rrëmbyer armët, por vetë personazhi është qesharak. ...


Mbahet tryeza e Dialogut të Nivelit të Lartë Shqipëri – BE

Postuar më: 30 Mars 2016

Konferenca e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Rama dhe Komisionerit për Zgjerimin Hahn: Mirëdita të gjithëve! Në radhë të parë dua t’ja uroj edhe publikisht mirëseardhjen Komisionerit Hahn. Ta falenderoj për vëmendjen dhe për mb...


Kontakte
Shkruaj Mesazh

Dokumentarë
Reportazhe Eksklusive

Hapësira Mediatike
Për Gazetarët